Artiști plastici din patrimoniul Secției de Artă a Muzeulu Județean Satu Mare

Stimați sătmăreni iubitori de artă, elevi, studenți și viitori artiști! Secția de Artă a Muzeului Județean Satu Mare organizează o expoziție amplă din patrimoniul muzeului cu operele unor artiști cunoscuți, consacrați la nivel naţional și european, care se va deschide la data de 1 iulie, ora 14, la Muzeul de Artă, P-ța Libertății nr. 21.

Vă așteptăm cu drag la acest eveniment cultural și artistic deosebit!

Tisztelt művészetszerető szatmáriak, tanulók, egyetemi hallgatók és jövendő képzőművészek! A Szatmár Megyei Múzeum Képzőművészeti Részlegének kezdeményezésére rendeznek a részleg tulajdonában lévő, nemzeti és európai szinten elismert alkotók műveiből egy reprezentatív tárlatot, amelyet július elsején, 14 órakor nyitunk meg a MÜVÉSZETI MÚZEUMBAN (P-ța Libertății 21.).

Minden érdeklődőt szeretettel várunk erre a különleges, rendhagyó kulturális eseményre!