Expoziție de pictură „Interferențe II” – Székely Tünde

Muzeul Județean Satu Mare – Secția de Artă, vă invită să participați la vernisajul expoziției de pictură Interferențe II, semnată de artista Székely  Tünde. Simezele muzeului sătmărean găzduiesc 17 lucrări de pictură, realizate în tehnica ulei pe pânză, tematica abordată fiind una foarte variată: de la compoziții conceptuale, până la lucrări inspirate din natură sau arhitectura urbană. Expoziția a cărui vernisaj va avea loc vineri 2 octombrie 2020, ora 17.00, este curatoriată de dr.Lola Berciu, avându-l ca invitat pe Conf.univ. dr Kovacs Bertalan.

A Szatmár Megyei Múzeum Művészeti osztálya szeretettel hív és vár minden művészetkedvelőt Székely Tünde Interferenciák II. című festménykiállításának megnyitójára. A 17 kiállított olajfestmény tematikája rendkívül változatos, megtekinthetőek lesznek többek között koncepcióalkotások, természetet ábrázoló munkák, valamint a városi építészet ihlette alkotások is.

A megnyitóra 2020. október 2-án, pénteken, 17.00 órától kerül sor, a kiállítás kurátora Dr. Lola Berciu, vendége pedig Dr. Kovács Bertalan.