Concert de colinde „Crăciun, Bucurie, Copilărie”

Muzeul Județean Satu Mare, a fost onorat să găzduiască preț de două zile – 21 și 22 decembrie – concertul de colinde „Crăciun, Bucurie, Copilărie”  susținut de elevii de la Școala Gimnazială „Avram Iancu”, Școala Gimnazială „Mircea Eliade”, Școala Gimnazială „Bălcescu – Petőfi” și Școala Profesională „George Coșbuc” Medieșu Aurit. Momentele de încîntare oferite tuturor de către copii, au fost prefațate de către dr.Daniela Bălu-director al Muzeului Județean Satu Mare și preoții dr.Cristian Boloș și Florian Fane, care ne-au introdus în atmosfera magică a Crăciunului.

Mulțumim sponsorilor noștri: Mike Carmen și  Fabricii de ciocolată Muller și Prietenii, care au făcut posibile cadourile oferite celor mici.