Expoziția de Colecție a Artistului Szejke Vilmos

Muzeul Județean Satu Mare – Secția de Artă în colaborare cu Fundația Identitas, organizează în cadrul Zilelor Maghiare Partium, expoziția de colecție a Artistului Szejke Vilmos, Vă așteptăm cu drag!

A Szatmár Megyei Múzeum – Szépművészeti Osztálya és az Identitas Alapítvány a Partiumi Magyar Napok keretében, szeretettel várja Önöket Szejke Vilmos művész gyűjtemény részletének megtekíntésére!

Despre Artist / A Művészről:

SZEJKE VILMOS (1942 – 1992)

Pictor, grafician. S-a născut la 1 ianuarie 1942 în Ojdula, județul Covasna. A absolvit Academia de Arte Plastice din București în 1974, apoi a predat și a lucrat la Satu Mare până la moartea sa, la 7 iulie 1992. Artistul a pictat în culori vii peisaje captivante, portrete și peisaje urbane, în principal în ulei, dar a folosit uneori creta și tempera. A făcut călătorii de studiu în mai multe țări europene. A avut mai multe expoziții în Transilvania și Ungaria, dar și în Germania și Olanda.

Expoziții individuale

Din 1973, a avut 28 de expoziții individuale la București, Reghin, Satu Mare, Baia Mare, Târgu Mureș, Carei, Vaja, Vásárosnamény și alte orașe.

1974 Târgu Mureș

1975 București

1976 Uzhhorod (Uniunea Sovietică)

1977 Wolfenbüttel (NSzK)

1977 Zutphen (Olanda)

1993 – Baktalórántháza (postum).

Lucrările sale pot fi găsite în unele muzee maghiare și transilvănene, precum și în multe colecții private din străinătate.

Festő, grafikus. 1942. január 1-én született a Kovászna megyei Ozsdolán. 1974-ben végzett a bukaresti Képzőművészeti Akadémián, ezután évekig Szatmárnémetiben tanított és alkotott haláláig, 1992. július 7-ig. Élénk színvilágú, feszültséggel teli tájképeket, portrékat, csendéleteket, városképeket festett főleg olajjal, de használt néha pasztellt és temperát is. Európa több országában tett tanulmányutat. Több kiállítása volt Erdélyben és Magyarországon, de voltak tárlatai Németországban és Hollandiában is.

Egyéni kiállítások
1973-tól kezdődően 28 egyéni tárlata volt: Bukarest, Szászrégen, Szatmár, Nagybánya, Marosvásály, Nagykároly, Vaja, Vásárosnamény és más városokban.
1974 Marosvásárhely
1975 Bukarest
1976 Ungvár (Szovjetúnió)
1977 Wolfenbüttel (NSzK)
1977 Zutphen (Hollandia)
1993 – Baktalórántháza (posztumusz).

Művei néhány hazai és erdélyi múzeumban, valamint számos külföldi magángyűjteményben találhatóak.