Perioadă de sfidare – Expoziție de caricaturi/Dackorszak – karikatúra-kiállítás

Elemér Könczey este un grafician, caricaturist și profesor universitar care a început să facă caricaturi în 1999. De atunci, peste cinci mii dintre desenele sale pline de umor, au apărut în ziare, periodice și cărți. Desenează zilnic, fiind fascinat de complexitatea vieții noastre de zi cu zi. Prin desenele sale sofisticate și artistice, el ține o oglindă distorsionantă către lume și către noi înșine. O oglindă care nu ne face să râdem în hohote, ci mai degrabă să zâmbim cu plăcere. Dar operele sale nu sunt doar niște glume vizuale care trebuie “citite” o singură dată. Privitorul „deschis la minte” poate descoperi mai multe niveluri de înțeles în imaginile sale profund reflexive, care dezvăluie dilemele vieții cotidiene, cu o notă de umor și o ironie indulgentă. Expoziția va cuprinde 150 de desene care vor aduce un zâmbet pe fețele tuturor celor care le vor vedea!

După vernisaj, Elemér Könczey va susține o prelegere pentru a încerca să demonstreze publicului că nu este atât de greu să desenezi o caricatură. Ai nevoie “doar” de un subiect bun, de forme simple și de o replică concisă și „sfidătoare”.

Expoziția temporară poate fi „admirată” la Muzeul de Artă din Satu Mare, în perioada 21 martie – 3 aprilie. Vernisaj: luni, 21 martie, ora 17:00.

Könczey Elemér grafikus, karikaturista, egyetemi oktató, aki 1999-ben kezdett el karikatúrákat készíteni. Azóta ötezernél is több humoros rajza jelent meg nyomtatásban, újságokban, időszaki kiadványokban, könyvekben. Mindennapi életünk sajátos fonákságait látva szokott rajzceruzát ragadni. Egyfajta görbe tükröt tart elénk a világról és magunkról igényesen kimunkált művészi igényű grafikáival. Olyan tükröt, amelyen szinte sohasem hahotázunk, inkább jóízűen mosolygunk. Munkái azonban nem csak egyszer „olvasható” vizuális viccek. A befogadó olyan réteges mondanivalót fedezhet fel munkáin, amely felhívja figyelmünket a mindennapi életünk kérdéseire és döntéseire, finom humorát szeretetteljes iróniával fűszerezi. A kiállítás anyagában 150 rajzot találunk majd, amelyek garantáljuk, hogy mosolyt csalnak mindazok arcára, akik megtekintik!

A megnyitó után Könczey Elemér egy előadásban megpróbálja bebizonyítani a hallgatóságnak, hogy nem is olyan nehéz karikatúrát rajzolni. Nem kell hozza más „csak” egy jó téma, egyszerű formák és egy beton erős csattanó.

Az időszakos kiállítást a Szatmári Művészeti Múzeumban tekinthetik meg, március 21 és április 3 között. Megnyitó: március 21, hétfő, 17:00 óra.