Proiectul European EASYDOOR

Muzeul Județean Satu Mare implementează proiectul EASYDOOR, ROHU-456, implementat în cadrul Programului de Cooperare Interreg V-A România–Ungaria, finanțat de Uniunea Europeana. În cadrul proiectului muzeul reînnoiește expozițiile de bază, mostre din care pot fi vizitate de public în cadrul expoziției: ”Patrimoniu cultural în era digitală”, începând din 1 martie 2023.

A kiállítást a Szatmár Megyei Múzeum rendezte az EASYDOOR ROHU-297 projekt keretében, amelyet az Interreg V-A, Románia–Magyarország Együttmuködési programon keresztül az Európai Unió finanszíroz. A projekt keretében a múzeum megújítja állandó kiállításait, amelyekből 2023. március 1-től ízelítők láthatók a “Kulturális örökség a digitális érában című kiállítás keretében”

Galerie foto cu evenimente / Képgaléria:

• 1 Martie startul programului expozițional prin cadrul proiectului EASYDOOR ”Patrimoniu cultural în era digitală”!
  • Március elsején, kezdetét vette a “Kulturális örökség a digitális érában” c. kiállítás az EASYDOOR projekt keretein belül!
  • 8 Martie, continuarea evenimentelor programului expozițional: ”Patrimoniu cultural în era digitală”!
  • Március 8-án folytatódott a “Kulturális örökség a digitális érában”, keretein belül a tevékenységek sorozata!
15 Martie, – To ble completed here…the next event we had…
Vizitează/Látogasd meg/Visit: www.interreg-rohu.eu
  • Sloganul nostru/Szlogenünk/Our slogan:
  • !
Disclaimer: The content of this page does not necessarily represent the official position of the European Union