Vernisaj-Expo „Apropieri coloristice” – Kovacs Emil Lajos

Muzeul Judeţean Satu Mare – Secţia de Artă, vă invită să participaţi la vernisajul expoziţiei de pictură:

„Apropieri coloristice” – Kovacs Emil Lajos.

Artistul  este absolventul Universității de Litere din Baia Mare – Secţia de Artă-Design, promoţia 2011. Activitatea expoziţională o începe la Satu Mare în anul 1996. Din acest moment participă la numeroase expoziţii naţionale şi internaţionale, culminând cu expoziţia de la Parlamentul European din Bruxelles, din anul 2017. Reprezentant al picturii figuative, Kovacs Emil Lajos, surprinde în lucrările sale existenţa vieţii prin vibraţii dense de culoare, tonalităţi puternice, cromatică ce se integrează fidel Şcolii Băimarene.

Vernisaj: marţi 9 octombrie 2018, ora 16.00- Muzeul Judeţean Satu Mare – Secţia de Artă, Piaţa Libertăţii nr.21.