Săpături arheologice sistematice la Medieșu Aurit

Arheologii de la Muzeul Județean Satu Mare au început campania de săpături sistematice 2020 la cuptoarele de ars ceramică a dacilor liberi de la Medieșu Aurit. În prima fază au fost continuate măsurătorile geomagnetice reluate în primăvara acestui an, care ne atestă că așezarea de olari se extinde mult mai mult decât s-a presupus până acum. Pe parcursul zilelor următoare vor fi cercetate prin săpături două cuptoare de ars ceramică cu atelierele aferente, care sperăm să ne furnizeze informații privind începuturile așezării.

Szisztematikus régészeti feltárások Aranyosmeggyesen

A Szatmár Megyei Múzeum régészei megkezdték a 2020-as szisztematikus régészeti feltárást az aranyosmeggyesi szabad dák kerámiaégető kemencéknél.

A feltárás első szakaszában folytatódtak az ez év tavaszán megkezdett geomágneses mérések, amelyek igazolják, hogy a kerámiaégető település a korábban feltételezettnél jóval nagyobb kiterjedésű volt.

Az elkövetkező napokban két kerámiaégető kemence feltárására fog sor kerülni, amelyek reményeink szerint információkkal szolgálnak majd a település kezdeteiről.