Workshop ”Promovarea peisajului rural” – instantanee

Joi 24 septembrie 2020 în cadrul proiectului COOLNET, la casa muzeu Orașu Nou și hotel Poezia, Luna Șes, s-a desfășurat workshop-ul Promovarea peisajului rural.

Workshop-ul și-a propus să reunească pe toți cei care promovează turismul cultural în județul Satu Mare, reprezentanți ai: Consiliului Județean Satu Mare-departamentul de turism,  Primăriei Satu Mare, Centrului Multicultural G.M Zamfirescu, Primăriei Ardud, Direcției pentru Cultură și Sport a Primăriei Carei,  Muzeului și Casei de Cultură Negrești Oaș, Camerei de Comerț Satu Mare, Asociației Borókagyökér, Centrului de Informare Turistică Orașu Nou, Primăriei Tarna Mare, agenții de turism.

Muzeul Județean Satu Mare implementează proiectul alături de alte două muzee partenere care din cauza situației excepționale creată de pandemie, nu au putut fi prezenți doar prin intermediului internetului.

Toții invitații au înțeles nevoia de promovare a turismului cultural în județ și în special a peisajului rural, fie că vorbim de arhitectură, costum tradițional, gastronomie locală, obiceiuri și tradiții.

Concluzia workshop-ului a fost că este necesară o colaborare mai eficientă între toți factorii implicați astfel încât toate valorile județului să poată fi promovate mai dinamic și cu rezultate concrete.

1. szeptember 24-én a COOLNET európai projekt keretében “A vidéki táj népszerűsítése” címmel workshopot rendeztek az avasújvárosi tájházban, valamint a lunaforrási Poezia szállodában.

A műhelymunka elsődleges célja volt, hogy összefogásra buzdítsa és közös eseményre gyűjtse össze a Szatmár megyei kulturális turizmust népszerűsítő intézmények képviselőit, úgymint a Szatmár Megyei Tanács-turisztikai osztályának, a Szatmárnémeti Városházának, G.M. Zamfirescu Kulturális Központnak,  Erdőd Polgármesteri Hivatalának, a Nagykárolyi Városháza Kulturális és Sport Igazgatóságának, az Avasfelsőfalui Művelődési Háznak és az avasújvárosi tájháznak, a Szatmárnémeti Kereskedelmi és Iparkamarának, a Borókagyökér Egyesületnek, az avasújvárosi Turisztikai Információs Központnak, Nagytarna polgármesteri hivatalának, valamint az utazási irodáknak munkatársait.

A Szatmár Megyei Múzeum két másik partnermúzeummal együttműködve valósította meg a projektet, azonban a világjárvány okozta kivételes helyzet miatt ezen intézmények képviselői csak az interneten keresztül kapcsolódhattak be az eseménybe.

A workshop minden résztvevője egyetértett a megyei kulturális turizmus és a vidéki táj népszerűsítésének szükségességében és fontosságában, legyen szó akár építészetről, népviseletről, helyi gasztronómiáról, népszokásokról és hagyományokról.

A workshop összegzéseként megállapítható, hogy hatékonyabb együttműködésre van szükség az érintett felek között, hogy a megye minél több kulturális értéke gyorsabban és eredményesebben népszerűsítve legyen.

On Thursday, September the 24th, 2020, at the Orașu Nou museum house and Poezia hotel, Luna Șes, took place the workshop Promoting the rural landscape within the COOLNET European project. The workshop aimed to bring together all those who promote cultural tourism in Satu Mare County, representatives of: Satu Mare County Council – tourism department, Satu Mare City Hall, GM Zamfirescu Multicultural Center, Ardud City Hall, Directorate for Culture and Sports of Carei City Hall, Negrești Oaș Museum and House of Culture, Satu Mare Chamber of Commerce, Borókagyökér Association, Orașu Nou Tourist Information Center, Tarna Mare City Hall, travel agencies.

All the guests understood the need of cultural tourism promotion in Satu Mare county and especially the rural landscape, whether we are talking about architecture, traditional costume, local gastronomy, customs and traditions.

The conclusion of the workshop was that a more efficient collaboration between all the factors involved is necessary so that all the values ​​of the county can be promoted more dynamically and with concrete results.

This post was produced with the financial support of the European Union. Its contents are the sole responsibility of Satu Mare County Museum and do not necessarily reflect the views of the European Union.

The project COOLNET is implemented under the Hungary-Slovakia-Romania-Ukraine ENI Cross-Border Cooperation Programme 2014-2020 (www.huskroua-cbc.eu)