Trofee cinegetice în colecția Nicoale Ceaușescu

Expoziția Trofee cinegetice din colecția Nicolae Ceaușescu cuprinde un   afis coarnenumăr însemnat de trofee de tofee de vânătoare: cerb lopătar, muflon, colți demistreț, picior de elefent. Exponatele aparțin Muzeului Cinegetic de la Posada. Alături de trofeele de vânătoare sunt expuse și obicte folosite la vânătoare: cuțite, corn pentru praful de pușcă, biniclu etc. Ca un alt element inedit al expoziției vizitatorii vor putea admira un album de vânătoare realizat de  artistul fotograf Ioniță G. Andron.

Vernisajul a avut loc, marți, 3 noiembrie 2015, la sediul Secției de Artă a Muzeului Județean Satu Mare, ora 15, P-ța Libertății, nr. 21.

WP_20151103_008WP_20151103_009WP_20151103_014