Lansarea aplicației de telefon COOLMUSEUMS a Muzeului Județean Satu Mare

Muzeul Județean Satu Mare lansează un inedit produs cultural: o aplicație de telefon. Aplicația a fost dezvoltată în cadrul proiectului european COOLNET – Mobilitatea culturală în zona de graniță. Evenimentul va avea loc la sediul muzeului (B-dul Lucaciu 21), marți 18 mai 2021, ora 12, cu ocazia Zilei Internaționale a Muzeelor.

Aplicația este un nou instrument cu care partenerii din proiect: Muzeul Culturii Ucrainene din Svidnik, Slovacia și Muzeul Civilizației și Arhitecturii Populare din Ujgorod, Ucraina doresc să promoveze turismul cultural nu doar la nivel local cât mai ales la nivel regional și European.

A Szatmár Megyei Múzeum COOLMUSEUMS telefonos alkalmazásának elindítása.

A Szatmár Megyei Múzeum egy egyedülálló kulturális terméket kíván elindítani, mégpedig a telefonos alkalmazást. Az applikáció a COOLNET – Kulturális mobilitás a határ menti területeken című európai projekt keretében lett kifejlesztve. Az eseményre a Múzeumok világnapján, május 18-án 12 órakor kerül sor a Szatmár Megyei Múzeum székhelyén (a V. Lucaciu sugárút 21. szám).

Az alkalmazás egy olyan új eszköz, amellyel a pályázatban résztvevő partnerek, úgymint a szlovákiai Felsővízközi (Svidník) Ukrán Kultúra Múzeuma, az ukrajnai Ungvári Szabadtéri és Néprajzi Múzeum nemcsak helyi, hanem főképp regionális és kontinentális szinten is a kulturális turizmust kívánja népszerűsíteni.

QR CODE APP STOREQR CODE MAGAZINE PLAY