RO: Vernisajul expoziției „Mărturii ale trecutului-Textile din colecția etnografică a contesei Béthlen Anikő ”. Mulțumim Fundației „Casa Tradițiilor Ardelenești” din Târgu Mureș și Doamnei Dr. Tötszegi Tékla – director al Muzeului Etnografic al Transilvaniei din Cluj Napoca pentru „darul” făcut publicului sătmărean: posibilitatea de a vedea o parte din impresionanta colecție etnografică (peste 8000 de obiecte) adunată pe parcursul unei jumătăți de secol. La reușita evenimentului au contribuit și tinerii instrumentiști Balog Aron și Berecki Cristian precum și socăcițele din Bogdand: Katalin Nagy, Sipos Margit, Sárándi Katalin, Tatár Margit – vechi prietene ale muzeului.

Expoziția poate fi vizitată până la începutul lunii mai.

Vă așteptăm !

HU: „Megőrzött múlt – Textíliák Gróf Bethlen Anikó néprajzi gyűjteményéből” című kiállítás megnyitója. Köszönjük a marosvásárhelyi „Erdélyi Hagyományok Háza” Alapítványnak és Dr. Tötszegi Téklának, a kolozsvári Erdélyi Néprajzi Múzeum igazgatójának a szatmári közönségnek adott „ajándékot”: a lehetőséget, hogy megtekinthessék e lenyűgöző néprajzi gyűjtemény egy részét. Az egész gyűjtemény több mint 8000 tárgyát fél évszázadon keresztül gyűjtötte be Bethlen Anikó. A rendezvény sikeréhez a fiatal hangszeresek, Balog Áron és Berecki Cristian, valamint a bogdandi szakácsnők: Nagy Katalin, Sipos Margit, Sárándi Katalin, Tatár Margit – a múzeum régi barátai – is hozzájárultak.

A kiállítás május elejéig látogatható.

Várjuk Önöket!